Proč vyzkoušet vodní dýmku?


Tabák se smíchá s melasou a nejrůznějšími příchutěmi. Poté je připravený k inhalaci. Příchutí je celá řada, stačí si vybrat tu, která je vaše oblíbená. Jahoda, třešeň, meloun, broskev, borůvka, nebo různé ovocné směsi, které se skládají z několika aromat. Výběr na trhu je obrovský, stejně tak v různých čajovnách, kde obvykle vodní dýmky nabízí. Pokud jste nikdy dýmku nekouřili, je určitě dobré ji první zkusit právě v čajovně, kde vám ukážou, jak zapálit vodní dýmku a naučí vás ji používat.

Proč byste měli alespoň jednou vyzkoušet vodní dýmku?

vodní dýmka

Socializace

Kouření obvykle probíhá v skupině, což navodí přátelskou atmosféru a sdílení zážitků. Pro mnoho lidí je kouření vodní dýmky téměř obřadem, během kterého se uvolní, povypráví si s přáteli co je nového, prodiskutují výběr daného aromatu a podobně.

Výběr chuti

Na rozdíl od cigaret, které mají jen jednu příchuť, vodní dýmky vám nabídnou téměř neomezený profil chutí, jak už jsme zmínili výše. Ovocné, sladké, kořeněné…stačí si jen vybrat. S příchuti je možno experimentovat a neustále nalézat takové, které vám zachutnají.

Kultura

Díky vodní dýmce poznáte další kus cizí kultury. Vodní dýmka je totiž součástí bohaté kultury. Její tradice se začala v zemích Blízkého výchovu a v severní Africe. Zde je i v dnešní době součástí rituálů nebo pohostinství.

vodní dýmka

Relaxace

Kouření dýmky se považuje za něco, co vám může navodit pocit relaxace a uspokojení. Kouření dýmky je pomalé a pomalá inhalace vám může pomoci uvolnit stres a snížit hladinu napětí. Mnozí lidé, především v afrických kulturách, mají kouření dýmky spojené s uvolněním stresu po práci, stejně jako my máme popíjení studeného piva.

Nezapomeňte, že i přesto, že je vodní dýmka méně škodlivá než cigarety, stále se jedná o škodlivé látky. Proto byste neměli kouření vodní dýmky přehánět a přistupovat k ní s respektem.